Fotografie – E-day 2016

O tomto víkendu jsem se zajel podívat na výstavu E-day 2016. Šlo spíše o náhodu, pozval nás soused, který zde vystavoval svoje práce (najdete v galerii níže). Kdysi jsem se modelařině hodně věnoval, ale s postupem času musel tento koníček ustoupit jiným zájmům a povinnostem, snad i proto jsem o akci s názvem “E-day” nikdy neslyšel a tak jsem nevěděl, co přesně mám očekávat.

 

Vyrážíme směrem OC Galerie Butovice

Letošní ročník E-day byl již šestnáctý a konal se v podzemních garážích Galerie Butovice, už to mi přišlo poměrně zajímavé a netradiční, takto využít běžně opomíjený prostor, jakým bezpochyby podzemní garáže obchodních center jsou. S manželkou nejsme velkými příznivci davů a tlačenic na podobných akcích a tak jsme vyrazili až druhý den výstavy.

Na místě na nás čekala skvělá podívaná, byly tu nejen stovky modelů plastikových letadel, bojové techniky, aut, motorek, železnic, lodí a ponorek, ale také RC modely, které vystavovatelé prezentovali “přímo v akci”, v bazénu nebo na některém z uměle vytvořených terénů. Velmi mě zaujaly i soutěžní modely, propracované do nejmenších detailů, které zde byly vystaveny v rámci mistrovství ČR v plastikovém modelářství.

Celkově pohodovou atmosféru ještě doplňovali prodejci, kteří zde nenásilnou formou nabízeli zajímavé stavebnice a doplňky pro modeláře, stejně jako fanoušci a ostatní návštěvníci, kteří na každém kroku obdivovali, posuzovali, debatovali nad modely a někteří, stejně jako já, vzpomínali na doby, kdy se tomuto koníčku sami věnovali.

Výstava E-day 2016 mě opravdu bavila a myslím si, že heslo “Spousta zábavy pro všechny” splnili pořadatelé do puntíku. Každý si tu našel to svoje, nehledě na věk nebo zkušenosti s modelářstvím. Pro všechny, co se na akci z nějakého důvodu nedostali, nebo o ní nevěděli, přikládám několik fotografií, které vám ten letošní E-day také trochu přiblíží…

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *