Fotografie – Rešovské vodopády

Rešovské vodopády nejsou nejvyšší, nejmohutnější ani nejznámější. Přesto jsou označovány za jedny z nejhezčích u nás. Ani my jsme neodolali, prodloužený víkend přímo vybízel k výletům, počasí nám také přálo, takže stačilo sbalit techniku a vyrazit.

 

Rešovské vodopády ve zkratce

Rešovské vodopády se nacházejí na řece Huntavě v Nízkém Jeseníku, přibližně 8 km od Rýmařova. Moravský prales, jak se také Rešovským vodopádům říká, byl prohlášen za národní přírodní rezervaci a mimo krás přírodních překvapí také velmi rozmanitou květenou a zvířenou, vydáte-li se po naučné (žluté) stezce.

Rešovské vodopády se postupem času staly jedním z nejoblíbenějších cílů turistů. Říčka Huntava zde v kaňonovitém údolí vytváří překrásné kaskády a vodopády. Nejvyšší stupeň je vysoký zhruba 10 metrů. Scenerie je působivá nejen při vyšším průtoku. Celé území o rozloze cca 6 ha je pokryto přirozenými smrkovými lesy. Nejsnadnější přístup k vodopádům na Huntavě je z vesnice Rešov, vzdálené asi 1,5 km od samotných vodopádů. Pod vodopády kdysi pracoval vodní mlýn.

 

Osobní dojmy a několik upřesnění

Na závěr bych se s vámi rád podělil o několik osobních dojmů a upřesnění. Vzhledem ke stále trvajícím problémům se zraněnou nohou nedokážu přiblížit celou krásu kompletní trasy. Volili jsme snadnější cestu z přilehlé obce Rešov. Ale slibuji, že to v dohledné době napravíme, moc se nám v této lokalitě líbilo.

Každopádně, celá trasa je s trochou opatrnosti průchozí i s menšími dětmi. Cestou jsme potkávali dokonce rodiny s kočárky, ale to bych především v místech s dřevěnými lávkami příliš nedoporučil. Pro větší pejsky je výlet také vhodný, u menších ras bych se obával zranění, některé úseky jsou náročnější.

Rešovské vodopády jsou nejsnáze dostupné z Rešova (cca 1,5 km), Horního Města (cca 3 km) nebo Tvrdkova (cca 3 km). Menší nepříjemností je doprava. pokud zvolíte tu veřejnou, na místo se dostanete jen s velkými obtížemi. Nechcete-li dojet autem až těsně k vodopádům a pak se stejnou cestou vracet, musíte se připravit na delší cestu pěšky. To rozhodně není na škodu. Okolí Rešovských vodopádů je krajem, kde řečeno jazykem dnešní doby, vůbec nic není. Pouze čistý vzduch, zachovalá příroda a klid. Pro někoho nic, pro jiného všechno…

A abych nezapomněl, pán ze Svésedlic, který mě oslovil při focení, už má vytištěné fotky na cestě. Dobrý skutek ještě nikdy nikoho nezabil. 🙂

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *