Fotografie – Svatba Lucie a Martina

Další krásná svatba je za námi, opět se jednalo o někoho, kdo je nám velmi blízký a já jsem moc rád, že jsem toho mohl být součástí. Je zajímavé sledovat, jak lze tu samou událost (v tomto případě svatbu) pojmout pokaždé úplně jinak a vždy to má „své kouzlo“, tedy alespoň pro mě. Lucka s Martinem to naplánovali skvěle, po celý den jsem se cítil velmi uvolněně, atmosféra byla víc než příjemná a našel se prostor i pro spoustu zábavy. Více se ale dozvíte až v článku…

Přípravy? Pěkně v klidu a pohodě…
Tenhle odstavec bude vážně krátký a stručný. Vzhledem k tomu, že byl obřad naplánovaný na sobotu, domluvili jsme se s budoucí nevěstou a na místo jsme dorazili už v pátek večer. Jednak proto, aby si mohly s přítelkyní (také Lucka a na této svatbě zároveň svědkyně) užít trochu času „na pokec“ a také proto, abych se mohl focení věnovat v klidu, po celý den, včetně příprav a všeho okolo. V sobotu ráno dorazily květiny, dámy se pustily do česání, líčení a potřebných příprav, já mezitím fotil a pomáhal s tím, co zrovna bylo potřeba.

Obřad, spousta gratulací a nějaká ta slzička…
Celá svatba se měla odehrávat v restauraci „Čajovna“ v Říčanech u Prahy, respektive v jejích zahradách. Zde musím pochválit výběr prostor, mají to tam opravdu nádherné, všude spousta místa a otevřený prostor opět napomáhal k naprosto neformální a uvolněné náladě. Obřad samotný byl velmi stručný, což ocenili především rodiče s dětmi, ale zároveň obsahoval vše potřebné a žádoucí. Po obřadu nastoupila pěkná řádka gratulantů a já si teprve v tu chvíli uvědomil, kolik nás tam vlastně je. Jakmile jsme všichni poblahopřáli, mohli jsme se pustit do pár fotek čerstvých novomanželů a hned na to jsme se přemístili na hostinu, naštěstí to nebylo daleko, tipnul bych tak deset kroků.

Hostina, únos ženicha a jiné kratochvíle…
Hostina byla tradičně vynikající, pochutnali jsme si hned na několika chodech a v kuchyni na nás rozhodně nešetřili. Výborného jídla bylo tolik, že jsme dort odložili na později, do nikoho by se totiž nevešel. Po jídle se chvíli povídalo, vyfotil jsem prstýnky, někteří z nás se šli převléknout na volnou zábavu a já přemístil vůz novomanželů zpátky k jejich domu, aby se na něj nezapomnělo. Během podvečerní zábavy se samozřejmě tančilo, popíjelo a jak už jsem zmínil v nadpisu, došlo taky k únosu. I tady jsme to pojali trochu netradičně a se slovy „Nevěsty unášejí jenom amatéři“ jsme popadli ženicha a šlo se. Po cca hodině a půl nás sice našli, ale mezitím jsme se pěkně pobavili a zadarmo jsme ho taky nevydali. Pak už pokračovala raději nekomentovaná zábava a to až do časných ranních hodin.

Zastavte mě někdo, písmenek už bylo dost, stejně všichni chcete vidět hlavně fotky, takže tady jsou a já jen doufám, že se budou líbit. 🙂

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *