Fotografie – Vodopád Dírka u Darové

Vodopád Dírka je průvodci označován za nejkrásnější a nejvyšší vodopád Plzeňska. Zaujme také barva vody, která je čerpána z bývalých dolů u Břas. Ta obsahuje hodně železa, takže má potok i vodopád načervenalou barvu.

Romantická hříčka přírody

Vodopád Dírka má jednu obrovskou výhodu. Voda do něj putuje Díreckým potokem ze zatopeného lomu. Takže disponuje dostatkem vody po celý rok. Vzhledem k oplocení louky pod vodopádem je nejlepší přístup od resortu Darovanský dvůr. Stačí sledovat červenou turistickou značku a v místě, kde značka přichází k Díreckému potoku odbočit lesem po jeho proudu. Po chvilce dojdete k horním kaskádám, pod kterými se nachází vodopád Dírka, vysoký lehce přes 3 metry.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu budete chtít dostat pod vodopád, stejně jako já. Čeká vás sestup po mokrých kamenech vedle vodopádu, nebo strmý kopec s kluzkým povrchem. Všudypřítomné spadané listí a kluzké bláto vám těch posledních několik metrů rozhodně neusnadní. A tak z vlastní zkušenosti doporučuji přibalit velmi dobrou obuv, nebo provaz, kterého se budete přidržovat.

Vynaložené úsilí za to rozhodně stojí.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *