Fotografie – XIX. ročník Setkání italských automobilů

Ani tentokrát jsme zahájení sezóny v podobě srazu FCC Poděbrady 2018 neminuli. Počasí nám vyloženě přálo, dobrá nálada nechyběla a tak jsme vyrazili na kolonádu, kde už na nás čekala přehlídka klasických (nejen) historických vozů italské produkce. Pokud jste se na výstavu z nějakého důvodu nedostali, můžete si atmosféru přiblížit alespoň na několika fotografiích v tomto článku.

 

Skvělé počasí, relativně nízká účast

Co se týče vystavených vozů, letos u mě Poděbrady vyvolaly lehké zklamání. Zajímavých kousků bylo poskrovnu, dokonce bych řekl, že zadní část vystavovatelů s novějšími vozy měla letos převahu. Tomu odpovídá i relativně chudší fotogalerie. Ač jsem se těšil, jak provětrám novou techniku, nějak to nebylo ono. Vše naštěstí zachránili kamarádi, ať už ti, se kterými jsme přijeli, nebo tvrdé jádro českého Lancia klubu a v neposlední řadě náhodní kolemjdoucí. 🙂

Tradiční oběd v Hrabalově Hájence také proběhl, jídlo bylo tradičně vynikající, vše ostatní minimálně rozpačité. Samozřejmě chápu, že jde o vyhlášenou restauraci a že jsme se zde sešli hned z několika akcí najednou. Ale zabouchnout zákazníkovi branku před nosem a pouštět „na plac“ podle toho, jestli někdo odejde. To jsem tu ještě nezažil. My jsme nikam nespěchali, pár desítek minut čekání venku nám nijak nevadilo. U jiných to nicméně způsobilo značné rozhořčení, dokonce i nadávky. Ani to nám zážitek nezkazilo a posezení uprostřed místních lesů jsme si vychutnali, stejně jako skvělé jídlo.

Cesta domů, se zastávkou na kávičku u kamarádky, byla příjemným zakončením už tak skvělého dne.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *