ČASTÉ DOTAZY

V této sekci najdete odpovědi na otázky, které často slýchám od mých klientů. Pokud zde odpověď na svou otázku nenajdete, neváhejte a kontaktujte mě!

„Fotíš jenom modelky? Nebo k tobě může přijít i obyčejný člověk?“

Ale vůbec ne, vlastně je tomu spíš naopak. Naprostá většina mých focení probíhá s úplně „obyčejnými“ lidmi. Je pravda, že se v poslední době specializuji především na ženy, akt, glamour a jinak provokativní fotografie. Ale rád pro vás nafotím i jiná témata. Klasické portréty, rodinné fotografie, maminky s dětmi, těhotné dámy s bříškem. Dále fotky s vaším partnerem, zvířecími kamarády, motorkami, auty a podobně. Jak s oblibou říkám, vše je jenom o domluvě.

 

„Co si vzít s sebou na focení?“

Nejlépe takové oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně, které vám sluší a ve kterém chcete být vyfoceni. Velmi záleží na dohodnutém druhu fotografií. Od různě barevného spodního prádla, bodysuitů, županů a punčoch, až po různá trička, svetry, košile, kalhoty, sukně, šaty, plavky a další. Vřele doporučuji také jakékoli extravagantní doplňky, které fotografii ozvláštní. Vhodné jsou například klobouky, podvazky, rukavičky, šátky, kravaty, motýlky, zajímavá bižuterie, různé květiny a podobně. Pozornost věnujte i botám, zde jsou vhodné především modely na vysokém podpatku. V tomto směru se fantazii meze nekladou a naopak platí, že čím více, tím lépe.

 

„Kde fotíš?“

To záleží na okolnostech a tématu focení. V poslední době to bývá nejčastěji venku, v lese, u vody, nebo jinde v přírodě. Velmi často fotím také v pražských ulicích a skrytých zákoutích, které jsou neméně zajímavé. Mohu přijet až k vám domů, na chatu, nebo lokaci dle předchozí domluvy. Dále mám k dispozici malý soukromý ateliér ve Štěchovicích, nedaleko od Prahy. Zároveň mohu doporučit a zajistit i další prostory.

 

„Jak to celé probíhá?“

Nejdříve spolu projdeme všechny vaše nápady, z čehož vyplyne téma celého focení a jeho přibližný rozsah. Dohodneme čas a místo, které pro pořízení vašich fotografií poslouží nejlépe a probereme další nezbytné podrobnosti. Pokud nebylo domluveno předem, po příchodu na lokaci spolu vybereme nejvhodnější outfit, doplňky a obuv. Poté následuje líčení, které probíhá buďto svépomocí, nebo za účasti domluvené vizážistky. Celé focení, včetně příprav a líčení, obvykle zabere zhruba dvě až čtyři hodiny. Přítomnost doprovodu je samozřejmě možná. Ze zkušenosti to ale příliš nedoporučuji, v naprosté většině případů je účast dalších osob rušivá až nežádoucí. Fotografie osob mladších 18 let je možné pořídit pouze v rámci rodinného focení, za souhlasu a aktivní účasti alespoň jednoho z rodičů.