O autorovi

Share

O autorovi - Profilový obrázekPřestože je velmi těžké psát sám o sobě, na této stránce bych se vám rád trochu představil. Jmenuji se Martin Kuneš, narodil jsem se v Praze, někdy během dubna roku 1987. Mé zájmy vždy směřovaly k elektronice a počítačům, proto jsem zcela logicky vystudoval SOU Poděbradská 12, obor elektrotechnika. Po škole jsem nastoupil jako servisní technik a nyní již několik let pracuji jako obchodník v oblasti IT. Nicméně, tento web je hlavně o mém největším koníčku – digitální fotografii a všem s ní spojeném…

 

 

 

Jak to všechno začalo?
Celé to začalo v mých 15-ti letech, kdy jsem od rodičů jako dárek k narozeninám dostal tehdy vynikající kompakt Nikon Coolpix 3200 s rozlišením 3.2Mpx. Již tehdy mě focení oslovilo a já ten stříbrný zázrak téměř nedal z ruky. Digitální fotografie byla v té době naprostou novinkou a já začal velmi brzy zjišťovat, že má stále obrovské rezervy. Proto jsem také na několik let tuto tvůrčí činnost ponechal na vedlejší koleji.

A co bylo dál?
Po nějaké době jsem začal více cestovat a objevovat krásy světa kolem nás. Díky tomu jsem se k focení opět vrátil, tentokrát s lepší výbavou – Panasonic DMC-FZ7. Tento pokročilý ultrazoom disponoval rozlišením 6.37Mpx, 12-ti násobným optickým zoomem a také stabilizací obrazu. Nafotil jsem s ním několik set snímků a přiznám se, dodnes jej máme doma a přítelkyně s ním občas aktivně fotí. Jenže, jak už tomu bývá, čím více jsem pronikal do tajů manuálních režimů, hloubek ostrosti a různých typů nasvícení, tím více jsem opětovně narážel na technologické limity malého čipu a objektivu “napevno”.

Takže následovala digitální zrcadlovka?
Shoda náhod tomu chtěla, změnil jsem zaměstnání a jeden z nových kolegů prodával svou starou zrcadlovku za velmi zajímavou cenu. Ano, stalo se, koupil jsem si Canon EOS 400D s nestabilizovaným setovým objektivem 18-55mm. Nový přístroj jsem si naprosto zamiloval a nejeden večer, noc a víkend jsem strávil zkoumáním nastavení, možností manuálního režimu a hrátkami s hloubkou ostrosti. Velmi brzy přišla na řadu výměna objektivu, zvolil jsem velmi dostupnou a všestrannou Sigmu 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM, s tou jsem byl spokojen po několik let a nejeden snímek si s oblibou otevřu i dnes. Po nějaké době jsem zatoužil po teleobjektivu, to se sice postupem času ukázalo jako veliká chyba, ale o tom až dále. Nejdřív jsem uvažoval o nějakém levném řešení, ale po několika testech jsem tuto myšlenku velmi rychle zavrhl. Nakonec jsem po velmi důkladném výběru zvolil Lkové sklo se stabilizací – Canon EF 70-200mm f/4L IS USM.

Proč velká chyba, stalo se něco?
Po zakoupení teleobjektivu jsem velmi brzy zjistil, že s mojí stávající zrcadlovkou to prostě nepůjde. Jak jsem si ověřil zapůjčením kamarádova novějšího přístroje, můj aparát nezvládal využít optickou kvalitu objektivu a značně zhoršoval úroveň výsledných snímků. Nějakou dobu jsem to z finančních důvodů ignoroval, ale pak přišla velmi výhodná nabídka českého zastoupení společnosti Canon a já se nechal ukecat k nákupu Canon EOS 60D. Rozhodnutí v žádném případě nelituji, fotoaparát se skutečně povedl a i po více jak roce mě občas dokáže příjemně překvapit svými funkcemi a kvalitou.

To jsou vážně velké investice, kam to všechno směřuje?
Miluji to kouzlo okamžiku, focení se stalo mou součástí, snažím se neustále zlepšovat, hledat nové výzvy, fotit po svém a na vše se dívat tak trochu jinak. Stejně tak se snažím, aby každá moje fotografie obsahovala něco navíc. Bohužel (nebo snad bohudík?) se nesnažím zavděčit masám, ale fotím pro radost, pro sebe a pro ty, jenž v mých fotkách vidí něco trochu jiného, než jen záznam skutečnosti. Rád bych se do budoucna dál věnoval tomu, co mě baví, zkoušel nové věci, rozšiřoval si obzory, získával další zkušenosti a více se zaměřil na portrétní fotografii, které jsem se nevěnoval tolik, kolik bych chtěl.

 

 

 

Zpětné odkazy & Odezvy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *