Fotografie – Drakiáda ve Štěchovicích

Včerejší drakiáda ve Štěchovicích byla jednoduše skvělá a my jsme si jí nenechali ujít. Počasí sice příliš nespolupracovalo a díky nemoci jsme se ženou zavítali jenom na chvilku, ale pár fotek jsem přesto zvládl. Věřím, že se budou líbit a díky všem, se kterými jsme se v parku u Kocáby potkali, bylo to vážně fajn.

 

Drakiáda s příběhem 2017

Hned na začátek se přiznám, že jsem podobnou akci nikdy nenavštívil, takže jsem se vyloženě těšil, co si na nás pořadatelé připravili. Letošní drakiáda probíhala pod taktovkou několika obětavých dam, konkrétně Ivany Hlochové, Zuzky Vránové a Michaely Frdlíkové, dále za podpory společenské a kulturní komise městyse Štěchovicdejtonatriko, Řeznictví a uzenářství u Dolejších, lékárny Dr. Max a villy Gineta. Připravené aktivity byly vhodné pro děti všech věkových skupin. Namátkou zde máme tvůrčí dílny, setkání s pejsky a psí agility, jízdu na poníkovi, opékání špekáčků a v neposlední řadě samozřejmě pouštění draků, podle kterého byla celá akce pojmenována. Kromě již zmiňovaných bylo po celou dobu akce možno ochutnat občerstvení z organizací Dobroty s příběhem a Kavárna Modrý domeček, což v sychravém počasí přišlo víc než vhod.

Jak už jsem zmiňoval hned v úvodu, kvůli nemoci jsme se nemohli zdržet tak dlouho, jak jsme původně plánovali. Takže jsem s foťákem vyrazil “na jistotu”, rovnou ke psím agilitám, které vedl náš soused a velmi dobrý kamarád. Bylo zajímavé sledovat reakce dětí na velké psy, pro některé to byla zcela nová zkušenost, některé je okamžitě braly jako nejlepší kamarády a pár se jich dokonce i trochu bálo. Pod vedením zkušeného Lukáše je ale strach velmi brzy přešel a parádně si to užily, stejně jako ostatní. Objevilo se zde i několik menších pejsků, včetně našich krysaříků, takže o komické situace nouze vážně nebyla.

Zajímavé byly i tvůrčí dílny, respektive šikovnost a nadání několika dětí, které jsme zde potkali. Pomyslnou třešničkou na dortu byli létající draci kolem nás. Asi jsme nebyli jediní, kdo se ten den vrátil do svých dětských let, alespoň podle počtu tatínků a maminek s drakem v ruce. Bylo evidentní, že si to pohodové odpoledne užíváme všichni, nehledě na věk, aktuální nemoci nebo cokoliv jiného. To je ostatně patrné i z fotek v galerii. Tak si je užijte!

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *