Fotografie – XVIII. ročník Setkání italských automobilů

Letošní ročník FCC Poděbrady 2017 se nesl především v duchu nostalgie, setkání s přáteli, pohody a relativně příjemného počasí. Samozřejmě nechyběla ani historická vozidla, takže bylo na co koukat. Pokud jste se na výstavu z nějakého důvodu nedostali, můžete si atmosféru přiblížit alespoň na několika fotografiích v tomto článku.

 

Opět Poděbrady? Není to už trochu nuda?

Pravdou je, že tuto akci opakujeme každý rok. Už bych asi nespočítal, kolikrát jsme zavítali. Bereme to jako jakousi tradici, rituální zahájení sezóny a ani letos jsme neudělali výjimku. Počasí nás tentokrát sice trochu pozlobilo, ale v tu nejdůležitější chvíli, při prohlídce vozů na kolonádě, naštěstí dalo pokoj. Dokonce mezi mraky vysvitlo i slunce, tedy aspoň na chvíli.

Hned ráno jsme vyrazili směr Poděbrady, tentokrát na “vlastní pěst”, bez doprovodu kolony českého Lancia klubu. S jeho členy jsme se na kolonádě samozřejmě potkali a náležitě pokecali, ale primárně jsme jeli s přáteli, se kterými jsme měli sraz na parkovišti, kousek od samotného centra dění. Historické vozy jsme důkladně prozkoumali, ty nejzajímavější i nafotili a po pár hodinách byl čas na oběd. Ten byl také klasický, restaurace Hájenka nás přivítala s otevřenou náručí a musím uznat, od poslední návštěvy zde zase leccos vylepšili. Kuchyně zde byla vždycky skvělá, ale obsluha často zaskřípala. Dnes bylo vše na jedničku, došlo k posílení personálu, takže jsme byli obsloužení téměř okamžitě.

Po obědě byl čas odjet domů, počasí nám na cestě sice příliš nepřálo, ale to nás nemohlo rozhodit. Dojeli jsme dobře a myslím, že těch řečí už bylo vážně dost. Pokud se chce dozvědět něco více o této akci, zavítejte na webové stránky pořadatelů a kousek níže najdete také slíbené fotografie, snad vám atmosféru alespoň trochu přiblíží.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *